Несекојдневна несреќа во Нови Сад – излетал од патот, па преку прозор влегол во куќа

Несекојдневна несреќа во Нови Сад – излетал од патот, па преку прозор влегол во куќа

Кога седите во вашиот дом, сигурно не очекувате автомобил да ви влезе во дневната соба, а токму тоа му се случи на едно семејство кај Нови Сад.

Како што беше објавено на Инстаграм страницата 192.rs, возачот на автомобилот Алфа Ромео излетал од патот со полна брзина и преку прозорец влегол директно во семејна куќа.

На сликите може да се види дека ова семејство избегнало трагедија од чиста среќа и никој не бил сериозно повреден во овој инцидент.

Возачот на автомобилот е приведен по овој инцидент.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds