Несреќа на локалниот пат Струга – Калишта

Несреќа на локалниот пат Струга – Калишта

Вечерва се случи несреќа на локалниот пат Струга – Калишти, автомобил се превртел на влезот од патот што го поврзува Калишти со Ладоришти.

Во несречата е префизвикана дамо материална штета, се здобил со полесни повреди.

Полициската станица од Струга изврши увид на местото на несречата.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds