Несреќа во Анталија – се преврте брод со туристи (ВИДЕО)

Несреќа во Анталија – се преврте брод со туристи (ВИДЕО)

Покрај Анталија се превртел брод со туристи, а едно лице неофицијално загинало.

Според турските медиуми, на бродот се наоѓале околу 30 лица. Некои од нив успеале да допливаат до најблискиот остров кој се наоѓа на 100 метри од местото на несреќата.

Засега нема повеќе информации…

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds