Незаменлив народен лек за гребење и болка во грлото – само измешајте ја водата со овој зачин

Незаменлив народен лек за гребење и болка во грлото – само измешајте ја водата со овој зачин

Ладното време ни носи и воспалено грло, кое знае да биде многу непријатно, па еве неколку совети како природно да го решите тој проблем.

Кога во текот на студените денови ќе настапи болката во грлото, најдобро е од оваа непријатност да ја решите што побрзо, па применете ги овие совети и на природен начин излечете ја болката во грлото.

-Направете раствор од 250мл вода и една мала лажичка сол и исплакнете го грлото и усната шуплина. Не го голтајте растворот, само направете гаргара. Повторувајте ја постапката пет пати дневно и на тој начин ќе ги уништите настанатите вируси и бактерии.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds