Ноќеска во Охрид обид да се ограби „Тинекс“

Ноќеска во Охрид обид да се ограби „Тинекс“

Засега непознати сторители додека траел полицискиот час околу 3 часот после полноќ со камен ја искршиле влезната врата на супер маркетот на „Тинекс“ на улица „7-ми Ноември“ во Охрид. Од нападот искршена е вратата и не е причинета друга штета, а арамиите не украле ништо вредно.

Извор: skopje1.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds