Нов потрес во 18.30 со епицентар во Сисак, Хрватска – 4.0 степени по рихтер

Нов потрес во 18.30 со епицентар во Сисак, Хрватска – 4.0 степени по рихтер

Според последните податоци, бројот на загинати во разорниот земјотрес со епицентарот кај Петриња се искачи на седум, неколку лица се повредени и претрпе значителна материјална штета.

Како резултат на земјотресот загина седмо лице. Еден човек починал во Чачина кај Лекеник, пренесува „Јутарњи лист“.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds