Нов силен земјотрес од 5,3 степени, почувствуван и во Струга

Нов силен земјотрес од 5,3 степени, почувствуван и во Струга

Нов силен земјотрес се случи во 15:45 часот во близината на Драч. Овој пат со интензитет од 5,3 степени според Рихтеровата скала. Истиот беше почувствуван и во нашата земја, најмногу во западниот дел, но и во Струга

На ова подрачје се регистрирани уште 30-тина помали земјотреси. Тлото никако да се смири.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds