Нов силен земјотрес во Албанија

Нов силен земјотрес во Албанија

На неколку минути по 22 часот во Албанија регистриран е нов земјотрес со јачина од 4,5 степени по рихтер.

Жителите на Драч се веќе ги напуштија нивните домови.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds