Нов случај во Скопје: Уште една дадилка приведена- тепала близначиња

Нов случај во Скопје: Уште една дадилка приведена- тепала близначиња

Вчера во 12:50 часот во Полициската станица Центар Н.С. (33) од Скопје, пријавила дека нејзините деца близнаци во нејзиниот дом на улица „Загрепска“ биле физички и психички малтретирани од А.К. (55), која била ангажирана како нивна дадилка.

А.К. е приведена, а за случајот е известен Јавен обвинител.

По целосно документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds