Нов триумф на Лабуништа, косовски Кек лесна задача за „црно белите“

Нов триумф на Лабуништа, косовски Кек лесна задача за „црно белите“

Фудбалерите на Лабуништа забележаа нова победа во контролните натпревари совладувајќи го составот на Кек од Косово со 2-0 (1-0). До сега Лабуништа ја совлада Ренова со минимални 1-0 и ремизираше 1-1 со Кораб од Албанија.

„Зелено белите“ за триумф на СРЦ „Билјанини Извори“ во Охрид постигнаа по еден погодок во двете полувремиња. Во првиот дел прецизен беше Антонио Каланоски, додека во вторите 45 минути за Лабуништа погоди Климе Далчески.

Следната тест средба Лабуништа ќе ја одигра на 10 февруари против прилепска Победа веројатно во Охрид.

Извор: OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds