• 04/04/2020
 Нов земјотрес го стресе Загреб

Нов земјотрес го стресе Загреб

Тлото во хрватскиот главен град Загреб и во околината не престанува да се тресе, откако вечерва нов потрес со јачина од 3,7 степени ги вознемири граѓаните на градот.

Најсилниот бил во 20:54, а медиумите јавуваат дека веднаш потоа се почувствувал уште еден со послаб интензитет.

Digiqole ad

Можеби ке те интересира