Нов земјотрес ја потресе Македонија

Нов земјотрес ја потресе Македонија

Повторно регистриран земјотрес во Македонија со интензитет од 3,2 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот бил со епицентар 14 километри југозападно од Гостивар на длабочина од 2 километри.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds