Нов земјотрес почувствуван во Струга

Нов земјотрес почувствуван во Струга

Денес во 15:25 нов силен земјотрес ги вознемири Стружани. со интензитет од 4,7 степени според Рихтер.

Епицентарот бил во близина на Националниот парк Маврово, на длабочина од 6,2 км.

Засега нема информации за можни предизвикани штети.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds