Нови 4 случаи а Ковид-19 во Струга

Нови 4 случаи а Ковид-19 во Струга

Во последните 24 часа се направени 1486 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19.

По градови: 

-Скопје 40

-Куманово 10

-Штип 3

-Прилеп 12

-Тетово 6

-Струга 4

-Битола 6

-Охрид 7

-Кавадарци 3

-Гостивар 2

-Струмица 2

-Крива Паланка 2

-Пробиштип 1

-Пехчево 1

-Виница 2

-Делчево 1

-Свети Николе 1

-Кичево 4

-Ресен 1

-Неготино 1

Починати се 3 лица, пациент од Кичево (64г), пациент од Скопје (61г) и пациентка од Македонски Брод (70г).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 89 оздравени пациент од:

-Скопје 29

-Куманово 13

-Дебар 2

-Штип 4

-Тетово 4

-Велес 1

-Битола 2

-Гостивар 13

-Струмица 1

-Радовиш 1

-Пехчево 1

-Виница 2

-Делчево 6

-Свети Николе 4

-Кичево 6

Досега во земјата се направени вкупно 154.948 тестирања на ковид -19. Нема тестирања во рамките на скринингот.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 14871, бројката на оздравени пациенти е 12054, на починати

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds