Нови цени на горивата од полноќ

Нови цени на горивата од полноќ

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела цената на бензините се зголеми трета недела по ред и на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 66,00 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 68,00 ден/лит.

По претходно двонеделно зголемување на цената, цените на ЕУРОДИЗЕЛ и Екстра лесното масло за домаќинство претходната недела не се променија. Актуелната цена на ЕУРОДИЗЕЛ е 56 денари, а на Екстра лесното масло за домаќинство изнесува 45,00 ден/лит.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds