Нови цени на горивата од полноќ

Нови цени на горивата од полноќ

Денеска ќе заседаваат членовите на РКЕ и ќе донесат одлуки за нови цени на горивата кои ќе важат од вечерва од полноќ. 

Дали ќе има зголемување на цените или намалување, ќе информираме по состанокот, откако ќе ги соопштат резултатите.

Моментално, ова се актуелните цени на горивата:

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 95 – 88,50 (денари/литар)

– Моторен бензин – ЕУРОСУПЕР БС – 98 – 90,50 (денари/литар)

– Дизел гориво – ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) – 90,00 (денари/литар)

– Масло за горење – Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) – 87,50 (денари/литар)

– Мазут М-1 НС – 53,587 (денари/килограм).

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds