Новиот австралиски премиер Ентони Албанезе утре ќе положи заклетва

Новиот австралиски премиер Ентони Албанезе утре ќе положи заклетва

Новоизбраниот австралиски премиер, Ентони Албанезе, утре треба да положи заклетва, по неговата вчерашна победа на парламентарните избори на неговата Лабуристичката партија, јави ДПА. Албанезе на новинарите им соопшти дека утре ќе положи заклетва со уште четворица сопартијци за да ги покрие сите министерски ресори „како привремен аранжман“, додавајќи дека ресорите потоа ќе се поделат од […]

The post Новиот австралиски премиер Ентони Албанезе утре ќе положи заклетва first appeared on TV21.mk.Свет | TV21.mkRead More

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy