Ново олеснување на рестриктивните мерки во Словенија

Ново олеснување на рестриктивните мерки во Словенија

Ноќните клубови, баровите и дискотеките остануваат затворени.

Во жолтите региони е дозволено да се оди во продавница со почитување на пропишаната физичка оддалеченост, едно лице на 20 квадратни метри.

Во портокаловите региони продавниците се отворени, но со построги мерки на физичко растојание – еден клиент на 30 квадратни метри.

На баровите и рестораните им е дозволено да служат гости во нивните градини и тераси, почитувајќи го пропишаното растојание помеѓу масите и со ограничен број гости.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds