Обединетите Арапски Емирати со 10 тони хуманитарна помош за Македонија за справување со Ковид-19

Обединетите Арапски Емирати со 10 тони хуманитарна помош за Македонија за справување со Ковид-19

10 тони хуминатарна помош за Македонија пристигна денеска на скопскиот аеродром како помош за справување со Ковид-19. Авионот од типот Боинг 777 попладнево слетал во Скопје, во кој имало помош од Обдинетите Арапски Емирати.

„Авион Boeing 777-300ER на компанијата Etihad Airways слета денес на Меѓународниот Аеродром Скопје со 10 тона хуманитарна помош од Обединетите Арапски Емирати, како помош за справување со Ковид19“, стои во објвата на Меѓународниот аеродром Скопје.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds