Облачно и дождливо, на планините ќе врне снег

Облачно и дождливо, на планините ќе врне снег

Времето денеска ќе биде облачно со пообилни и на места поројни врнежи од дожд (над 20 л/м2), а на повисоките планини од снег.

Од вечерните часови понекаде во планинските региони ќе има услови за појава на замрзнат дожд. Ќе дува и умерен до засилен југоисточен ветер најизразен долж Повардарието и во источните делови. Максималната температура ќе достигне од 7 до 15 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со повремен дожд и со умерен до засилен југоисточен ветер. Температурата ќе достигне 10 степени.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds