Од 300 денешни дојави за бомби во српските училишта, 224 биле лажни

Од 300 денешни дојави за бомби во српските училишта, 224 биле лажни

Екипите на МВР до 13 часот извршиле увид во вкупно 224 училишта на териториите на училишните управи на Нови Сад, Ниш и Лесковац, кои претходно добиле дојава дека е поставена експлозивна направа, во кои е утврдено дека тие биле биле лажни, јави дописникот на МИА од Белград. Како што соопшти министерството за образование, наука и […]

The post Од 300 денешни дојави за бомби во српските училишта, 224 биле лажни first appeared on TV21.mk.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds