Од автомобилот остана само смачкано парче железо: Вознемирувачки фотографии од местото каде загина поранешниот фудбалер

Од автомобилот остана само смачкано парче железо: Вознемирувачки фотографии од местото каде загина поранешниот фудбалер

На патот Рума – Јарак се случи сообраќајна несреќа во која загина Миодраг Јешиќ, поранешен тренер на ФК Сараево.

На фотографиите се гледа автомобил кој бил целосно смачкан и имал сосема поинаков изглед.

Јешиќ осум пати го носеше дресот на југословенската репрезентација, а од 1980 до 1985 година го носеше дресот на Партизан. Подоцна во кариерата играше за Алтај и Трабзонспор.

Тренерската кариера ја започна во Обилиќ, а во сезоната 1999/2000 го водеше и Партизан, кога беше вицешампион на Југославија со четири бода помалку од Ѕвезда. Црно-белите одиграа 111 гола во 40 кола.

Како тренер на ЦСКА од Софија го освои шампионатот и Купот на Бугарија, исто како и со Ал Итихад од Триполи, со кој доминираше во Либија во сезоната 2009/2010.

Тој го водеше и ФК Сараево, а на клупата на тимот на Бордо мина 16 натпревари при што забележа 9 победи, две нерешени и пет порази.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 192.RS (@192_rs)

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy