Од дуќан во чаршијата одземени пари, часовници и пиштол

Од дуќан во чаршијата одземени пари, часовници и пиштол

Во СВР Охрид вчера е пријавена кражба во трговски дуќан за часовници лоциран на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид.

Од дуќанот се одземени еден пиштол кој сопственикот го поседувал со дозвола, пари и рачни часовници. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. –  информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димовски.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds