Од Ковид-19 почина д-р Владимир Кочоски

Од Ковид-19 почина д-р Владимир Кочоски

Почина 60-годишниот хирург специјалист д-р Владимир Кочоски како последица на компликации со корона вирусот, дознава СДК.мк.

Две недели бил на лекување на Инфективната клиника во Скопје, по добиениот негативен тест неговата состојба нагло се влошила по што итно бил префрлен на КАРИЛ, но не успеал да се избори со компликациите кои ги предизвикал корона вирусот.

Доктор Кочоски е првата жртва од здравствениот персонал во Струшката болница, од вкупно досега 30-тина заболени медицински лица.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds