Од петок угостителите можат да примаат гости и во внатрешноста на објектите

Од петок угостителите можат да примаат гости и во внатрешноста на објектите

Владата на денешната седница донесе одлука од петок  угостителските објекти да можат да работат и во внатрешноста на објектите.

Од петок согласно одлуката на владарта повторно ќе може да почнат со работа и фитнес-центрите. На трговските центри им се враќа можноста да работат и во неделите.

“За сите овие одлуки до петок, 26 јуни 2020 година, кога започнува нивната важност, ќе бидат подготвени протоколи кои ќе бидат задолжителни за сите економски оператори и институции во чија надлежност се овие одлуки“, напиша на својот ФБ профил премиерот Оливер Спасовски.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds