Од полноќ горивата со нови цени

Од полноќ горивата со нови цени

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за цените на горивата кои ќе важат од полноќ.

Минатата недела РКЕ одлучи цените на бензините да се намалат за еден денар, а дизелот да поевтини за два денари.

Ова се актуелните цени на горивата:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 80,00 (денари/литар)
Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 82,00 (денари/литар)
Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 80,00 (денари/литар)
Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 78,50 (денари/литар)
Мазут М-1 НС 51,335 (денари/килограм).

По состанокот на РКЕ, дополнително ќе информираме за цените на горивата кои ќе важат од вечерва по полноќ.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds