• 18/09/2020

Од утре промена на времето – дожд и грмежи во попладневните часови

 Од утре промена на времето – дожд и грмежи во попладневните часови
loading...
Advertisement

Под влијание на понестабилна воздушна маса, од утре следуваат денови кога во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за поинтензивни процеси во форма на локално невреме.

Нестабилно на повеќе места ќе биде за време на викендот, кога ќе има и намалување на дневната температура, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.