Од утре промена на времето – дожд и грмежи во попладневните часови

Од утре промена на времето – дожд и грмежи во попладневните часови

Под влијание на понестабилна воздушна маса, од утре следуваат денови кога во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а ќе има услови и за поинтензивни процеси во форма на локално невреме.

Нестабилно на повеќе места ќе биде за време на викендот, кога ќе има и намалување на дневната температура, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds