Од утре секој ден од 10 до 14 часот ќе се затвора патот Струга-Дебар

Од утре секој ден од 10 до 14 часот ќе се затвора патот Струга-Дебар

Од утре започнуваат градежни активности за санација на свлечишта кај селата Глобочица и Луково на регионалниот пат Р1201 делница Струга – Дебар. Ќе има комплетно затворање на овој дел од патот, секој ден од 10 до 14 часот во следните шест месеци, соопштуваат од АМСМ според информација од Друштво за градежништво Пелагонија АД Гостивар.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds