Оддеднаш се преврте: Фотографии од автобусот со македонски туристи во Србија

Оддеднаш се преврте: Фотографии од автобусот со македонски туристи во Србија

Се појавија првите фотографии од превртениот автобус со македонски туристи во Србија. Тие оделе на еднодневен излет на Копаоник.Несреќата се случила на регионалниот пат Прокупје-Блаце.

Повредени се 18 патници, од кои четворица, но за среќа никој не е во животна опасност.

Се уште не се знае која е причината за превртувањето, но се претопоставува дека се работи за неприлагодена брзина.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds