Одзел платежна картичка и си пазарел низ Охрид

Одзел платежна картичка и си пазарел низ Охрид

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 55-годишен жител на Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

  • Тој во март годинава на 67 годишен охриѓанец одзел банкарска картичка која ја искористил преку пост терминали во повеќе трговски објекти. На тој начин, пријавениот се стекнал со противправна имотна корист од 34.366 денари. – соопшти СВР Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds