• 12/08/2020
 Одзел товарно возило од пред пекара во Струга

Одзел товарно возило од пред пекара во Струга

loading...
Advertisement

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 45 годишен жител од Охрид, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „одземање на моторно возило“. На 16.06.2020 во 20.10 часот пред пекарница во Струга, пријавениот го одзел товарното возило во сопственост на пекарата.

Можеби ке те интересира