Одземен нож пред струшко казино

Одземен нож пред струшко казино

Полицијата му го одзела ножот на 40 годишник од Ливада.

Вчера, при преглед пред казино лоцирано на улицата „Кузман Јосифоски Питу“ во Струга, полициските службеници кај Б.Д.(40) од струшкото село Ливада, пронајдоа и одзедоа нож. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од Канцеларијата за односи со јавноста при СВР Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds