Одземени над 2200 пиротехнички средства во Вевчани

Одземени над 2200 пиротехнички средства во Вевчани

На 25.12.2020 година, при извршен претрес во домот на М.К. (68) од Вевчани, полициски службеници од ОВР Струга, пронашле и одзеле 2200 парчиња пиротехнички средства, М.К е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds