Охрид излетал од коловозот и се здобил со повреди

Охрид излетал од коловозот и се здобил со повреди

Новогодишната ноќ, на подрачјето на СВР Охрид помина мирно и без евидентирани нарушувања на јавниот ред и мир.

На 01.01.2021 година во 03:10 часот на улицата „Радојца Новичиќ“ во Охрид  З.А.(68) од селото Велгошти, управувајќи патничко возило „југо“, со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Во незгодата, возачот се здобил со телесни повреди.

Please follow and like us:

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds