Охриѓанец агресивно се однесувал кон полициски службеници

Охриѓанец агресивно се однесувал кон полициски службеници

На 31.01.2021 година во 13.30 часот, на кеј „Македонија“ во Охрид, Б.У.(37) од Охрид го нарушил јавниот ред и мир со агресивно однесување кон полициските службеници кои преземале мерки од областа на безбедноста, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

– Против него, во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена пријава, истакна Димоски.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds