Охриѓанец чувал дрога на село

Охриѓанец чувал дрога на село

На 27.12.2019, во охридското село Оздолени, извршен е претрес во куќа каде привремено престојувал 43 годишен жител на  Охрид.

Притоа, пронајдени и одземени биле 14 помали кеси со марихуана како и 1043 семки.

Лицето е приведено и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира СВР Охрид.

Извор:OhridNews

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds