Охриѓанец и прилепчанка фатени со кокаин

Hard drugs on dark table

Охриѓанец и прилепчанка фатени со кокаин

Охридската полиција им влегла во станот, им поднесе кривична.

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против А.Т.(50) од Охрид и М.М.(38) од Прилеп. При извршен претрес во домот на првопријавениот каде е затекната и второпријавената, полициски службеници пронајдоа и одзедоа една опаковка со опојна дрога кокаин и други предмети со траги од опојна дрога кокаин.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds