Охриѓанец истепан од двајца жители на Калишта

Охриѓанец истепан од двајца жители на Калишта

Вчера во 10.30 часoт, од страна на 23-годишно лице од Охрид пријавил дека во угостителски објект на бензиска пумпа во Охрид физички бил нападнат од две лица од струшкото село Калишта. По целосно докуменирање на случајот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds