• 21/09/2020

Охриѓанец истепан од двајца жители на Калишта

 Охриѓанец истепан од двајца жители на Калишта
loading...
Advertisement

Вчера во 10.30 часoт, од страна на 23-годишно лице од Охрид пријавил дека во угостителски објект на бензиска пумпа во Охрид физички бил нападнат од две лица од струшкото село Калишта. По целосно докуменирање на случајот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски.