Охриѓанец прегазил малолетен пешак

Охриѓанец прегазил малолетен пешак

На 28.04.2022 во 19.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека на ул.„Абас Емин“ во Охрид, патничко моторно возило „мерцедес“ со охридски регистарски ознаки, управувано од М.Л. (24) од Охрид, удрило во малолетен пешак од Охрид, информира МВР.

Во несреќата со телесни повреди се здобил пешакот, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds