Она кога „голф тројка“ извлекува автобус заглавен во снег

Она кога „голф тројка“ извлекува автобус заглавен во снег

Вака се создаваат легенди…

Видеото што особено ќе ги воодушеви љубителите на Volkswagen Golf е направено во Германија, во близина на Штутгарт.

Автобус од локалната служба за јавен превоз не можел да ја совлада височинката покриена со снег, но семоќниот Golf 3 дојде напомош.

„Дизелашот“ со 90 коњски сили и погон на сите четири тркала се покажаа успешни, а сè беше овековечено во ова видео.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds