Опожарена куќа во Струшко

Опожарена куќа во Струшко

Денес во 11.00 часот пријавен е пожар во с.Враништа .
Oпожарена е куќа и кровна конструкција. Од страна на ТППЕ Струга веднаш е интервенирано со три противпожарни возила и шест пожарникари . Со брзата и навремена интервенција спречено е проширување на огнените пламени кон просториите и спречено е настанување на поголема материјална штета.
Причините за пожарот не се познати. Екипи на МВР се на терен .

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds