• 24/09/2020

Опожарена зграда по разорниот земјотрес во Турција (ВИДЕО)

 Опожарена зграда по разорниот земјотрес во Турција (ВИДЕО)
loading...
Advertisement

По силниот земјотрес кој вечерва ја погоди Турција, страшни сцени доаѓаат од градот Елазиг, каде досега се регистрирани четри жртви.

Силниот земјотрес од 6.8 степени освен уривање на многу згради предизвика и пожари.

Како што може да се види едно од видеата поставени на социјалните мрежи, голем пожар зафати една зграда во овој град.