Опожарено возило во Лабуништа

Опожарено возило во Лабуништа

Вчера, во 20.30 часот, во полициската канцеларија Велешта пријавен е пожар во патничко возило на локалниот пат пред струшкото село Лабуништа. Од извршениот увид констатирано е дека пожарот настанал во патничко возило „Шкода“ со струшки регистарски ознаки кое било во движење, а било управувано од жител на Лабуништа. Пожарот е изгаснат од Територијалната против пожарна единица Струга.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds