Ова сигурно ќе ве насмее: Кравата која со јазик лови снегулки е хит на интернет

Ова сигурно ќе ве насмее: Кравата која со јазик лови снегулки е хит на интернет

Снимката од крава која со јазик фаќа снегулки развеселила илјадници љубители на животни на социјалните мрежи.

Сопственичката на кравата од Охајо, САД, вели дека Стела бил возбудена поради првиот поголем снег, па излегла и трчала наоколу. 

“Се завртев и видов како се обидува да ги улови снегулките”, рекла жената која го направила видеото.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds