ОВИЕ работи треба да ги јадете и пиете во лето ако сакате да бидете здрави

ОВИЕ работи треба да ги јадете и пиете во лето ако сакате да бидете здрави

Вишните се добри за после тренинг, а сокот од вишни помага за полесен сон.

Ако јадете домат, тој ќе ја заштити вашата кожа.

Конзумирајте лубеници и малини кои го намалуваат холестеролот.

Ако пиете редовно леден чај тоа ќе го намали ризикот од појава на Алцхајмер.

Боровницата е полна со антиоксиданси и е идеална за лето.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy