Овој чај има благотворно дејство врз целиот организам: Во народната медицина е познат уште од античко времеМагазин | TV21.mk

Овој чај има благотворно дејство врз целиот организам: Во народната медицина е познат уште од античко времеМагазин | TV21.mk

Се верува дека може да го регулира холестеролот и да ги исфрли насобраните токсини! Дивата краставица (Echinocystis lobata) е повеќегодишно тревно растение од семејството на тикви, кое многумина сè уште го нарекуваат кинеска краставица. Цвета од мај до јули и потекнува од Медитеранот, но познато е дека успева во Мала Азија и низ Европа, додека […]

The post Овој чај има благотворно дејство врз целиот организам: Во народната медицина е познат уште од античко време first appeared on TV21.mk.Магазин | TV21.mk

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds

Generated by Feedzy