Оздравени 136 заболени од корона вирусот, 28 од Струга

Оздравени 136 заболени од корона вирусот, 28 од Струга

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 136 оздравени пациенти од: Скопје-50, Струга-28, Куманово-16, Прилеп-2,Тетово-5, Охрид-18, Гостивар-2, Крушево-1, Кочани-1, Македонски Брод-1, Кратово-1, Свети Николе-10, Кичево-1, информираат од Министерството за здравство.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds