ПАДНА ОДЛУКА: Дизелот најевтин во последните осум месеци, ова се новите цени на горивата

ПАДНА ОДЛУКА: Дизелот најевтин во последните осум месеци, ова се новите цени на горивата

Последен пат, дизелот имал цена на ова ниво во април годинава. Од синоќа поевтинија горивата, според одлуката на РКЕ.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ , се намалува за 2,00 ден/лит, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 28.11.2022 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ, изнесува 84,50 денари/литар.

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 (84,5 денари) и ЕУРОСУПЕР БС-98 (86,5 денари) не се менуваат.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds