Падна првиот снег во Македонија (ФОТО+ВИДЕО)

 Падна првиот снег во Македонија (ФОТО+ВИДЕО)

Денешното студено време, придонесе на дел од планините низ Македонија да се појави и слаб снег. Ова го најави и Хидрометерелошкиот завод на Македонија.

Така првиот снег попладнево падна во Маврово, Нижеполе и Пелистер.

Во пониските места се можни појави на слаб дожд попладнево.

За утре прогнозите се исто така студено време, само со слаб до умерен ветер од северен правец.

извор:TV21.TV