Паднаа првите апceња за “Јавна Соба”, Спасовски откри од каде се креаторите

Паднаа првите апceња за “Јавна Соба”, Спасовски откри од каде се креаторите

Две лица, едно во Битола и едно во Велес се приведени во врска со случајот Јавна соба, а се преземаат мерки и активности и кон други лица.

Работиме во координација со јавното обвинителство со цел целосно расчистување на случајот и содветно санкционирање на сторителите“ напиша на Фејсбук министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

„Јавна соба“ на социјалната мрежа „Телеграм“деновиве повторно е актуелна откако беше откриено дека всушност се работи за повеќе групи.

Информациите се дека во групите имало над 6.000 членови кои гледале и коментирале на експлицитни фотографии.

Можеби ке те интересира
This will close in 0 seconds